Weihrauch HW 30 – Tuning i modrnizacja

Witam

Przyszedł czas na małą modernizację HW30. Pisałem o tym ale przy okazji robienia tego zrobiłem kilka fotek to będzie zobrazowane jak to wygląda. Jak wiadomo system HW30 jest mocno upchany. Jak wiedzą wszyscy przy sprężynie eksportowej nie daje się często upchnąć prowadnicy nie wspominając o kapeluszu. Tu z pomocą wielokrotnie przyszedł Hogan który doradza żeby blok spustu stoczyć około 1,5 do 2 mm dla swobodnego zamontowania prowadnicy i kapelusza. Rozbieramy więc najpierw karabinek. Ukazuje się niemiecka solidność smarowania:
2

Musimy to wszystko umyć bo woła o pomstę a następnie mierzymy długość bloku spustu :
3I toczymy po wycentrowaniu od strony sprężyny zaplanowany rozmiar :
4 Po toczeniu mierzymy ponownie blok spustu :
5Uzyskałem w ten sposób dodatkowe 1,92mm w tym przypadku do wykorzystania na upchniecie prowadnicy oraz kapelusza. Następnie pozostaje dotoczyć czy dokupić prowadnice i kapelusz z ertalonu. Nad tym nie będę się rozpisywał bo to już tylko formalność więc jedna fota jak wygląda całość przed smarowaniem i złożeniem.
6Oczywiście nie był bym sobą jak bym nie wypolerował tylnej części tłoka przy okazji rozebrania karabinka. Zachęcam wszystkich do takiej przeróbki bo robimy to tylko raz i każda prowadnica zawsze już się zmieści do naszego karabinka. Królikiem doświadczalnym był karabinek Koliberka. Dzięki za udostępnienie do testów. Planowałem jeszcze jedną małą modyfikację ale ze względu na otwory z gwintami nie mogłem ingerować bardziej w system.

Pozdrawiam Darek